קליפה אדומה

פסטיבל קליפה אדומה 6 יוצא לדרך!

פסטיבל קליפה אדומה 6 יפתח ב-22 בפברואר ויימשך כשבוע, במהלכו יוצגו בבכורה בישראל עבודות חזותיות מישראל ומהעולם. את התוכנית רקחו גם השנה עידית הרמן ודמיטרי טולפנוב, יוצרי ומנהלי תיאטרון “קליפה”. מטרת הפסטיבל לאפשר לקהל הישראלי להתנסות בחוויה תיאטרונית שונה ולהיחשף לקבוצות ויוצרים מובילים בתחום אמנויות המופע.

בשנתו השישית, תעלה לראשונה במסגרת הפסטיבל בכורה להצגת הילדים החדשה של תיאטרון קליפה, השיר של לולה, הצגה שנוצמתוך אהבה והקשבה לילדים ולעולם הדמיון העשיר שלהם, השאיפות, הפחדים והשמחות שבחייהם, תוך שימת לב לפרטים קטנים כגדולים.ההצגה מספרת את סיפור הצלחתה של לולה, צבועה כעורה, שאינה מקובלת בחברת חיות היער, באמצעות עיצוב בימתי מרהיב, שירה ונגינה חיה, תיאטרון צלליות וריקודים קצביים, לצד כתיבה שנונה ומצחיקה המיועדת לילדים ומתאימה גם להורים.

כמו כן, יארח הפסטיבל אמנים מאוסטרליה, יוון, גרמניה וצרפת לצד המסגרת הישראלית לתיאטרון מתקדם. כמו כן, תתקיים סדנת-סשן מרוכזת לאימפרוביזציה, בהנחיית עידית הרמן ודמיטרי טולפנוב וסדנא בהנחיית מארן סטארק, אומנית מיצג, פרפורמרית מבריקה ופורצת דרך מגרמניה.

כמו כן, לראשונה, פותח הפסטיבל השנה את דלתו גם לקהל הצעיר (3-6) בבכורת ההצגה “השיר של לולה”, שהינו שיתוף פעולה נוסף של תאטרון קליפה עם הסופרת והמאיירת עטורת הפרסים אורית ברגמן, שכתבה ועיצבה גם את ההצגה “מה קורה עם שבתאי?” ולקחה חלק ביצירתם של פרויקטים רבים אחרים בתיאטרון.

לאורך כל ימי הפסטיבל, לפני המופע המרכזי, צבי פטרקובסקי מחמם, מקפיץ ומלהטט דמויות ושירים מבדחים על הבר, בלובי של קליפה. ההצגה היומית של צבי משתנה לפי אופי המופע המוצג באותו יום או לפי המדינה ממנה מגיעה הקבוצה המופיעה ובמקום יוגשו מאכלים מסורתיים מאוסטרליה, גרמניה וצרפת. יהיה טעים ומצחיק מאוד!

lola1